Czy_paradontoza_wyklucza_implanty

Czy paradontoza wyklucza implanty?

Paradontoza to wbrew pozorom wcale nie tak rzadka choroba, jak mogłoby się wydawać. Coraz większa ilość z nas nie dba o to, aby regularnie czyścić swoje uzębienie, przez co dochodzi do powstawania zmineralizowanych złogów kamienia nazębnego, powstałego z płytki nazębnej. Dziś jednak aby znacząco zwiększyć waszą wiedzę na temat tego, czym jest paradontoza, przygotowaliśmy odpowiedzi na ogromną ilość pytań, z jakimi dziś będziemy się zmagać. Czy paradontoza wyklucza implanty i dlaczego? Czym spowodowana jest paradontoza i jak ją leczyć? Paradontoza czego unikać? Sprawdźmy to w dzisiejszym artykule na temat paradontozy!

Czym spowodowana jest paradontoza?

Paradontoza to choroba tkanek przyzębia, mająca wpierw postać stanu zapalnego w miejscu zetknięcia dziąsła z zębem. Tworzy się tam kamień nazębny, który gdy będzie się rozrastać, może doprowadzić do niezwykle trudnych sytuacji.

Czym spowodowana jest paradontoza? Otóż jest to bardzo proste — głównym winowajcą niezmiennie pozostaje niewłaściwa higiena jamy ustnej. Jeżeli nie będziemy poprawnie realizować szczotkowania i nitkowania, to na naszych zębach gromadzić się będzie płytka nazębna, która z czasem mineralizuje się.

„Paradontoza- czego unikać?” to pytanie, którego wręcz nie sposób zadać przy chęci zatrzymania i unikania rozwoju. Przede wszystkim warto unikać gromadzenia się płytki nazębnej, ale to nie tylko. Poza tym warto zmodyfikować swoją dietę i wzbogacić ją o miedź, wapń, witaminę C i koenzymy.

Odpowiedzmy więc na pytanie, czy paradontoza wyklucza implanty? Otóż nie tyle, co je wyklucza, ale też nie jest na nią lekarstwem. Jak się okazuje, nie wystarczy wstawić implanty zębów, aby paradontoza zębów przestawała dawać o sobie znać. Jeżeli nie wyleczymy paradontozy to będzie ona wracać stale! Czy paradontoza wyklucza implanty? Tak, jeżeli nie będzie wyleczona!

Czy paradontoza jest odwracalna?

Skoro widzicie, że paradontoza może wrócić, to nie sposób zapytać: czy paradontoza jest odwracalna? Otóż szanse na pozytywne rozpatrzenie i wyleczenie choroby zależne są od tego, w jakim etapie rozwoju się ona znajduje. Najczęściej jednak zdarza się tak, że paradontoza jest możliwa do wyleczenia. Jeżeli chodzi o wczesną fazę wystarczy skorzystać z tradycyjnych metod usuwania kamienia nazębnego, do których niewątpliwie należy skaling lub też opcjonalnie — kiretaż Z ich pomocą można nie tylko zlikwidować powstały nalot, ale też nawet to aby zatrzymać rozwój choroby! Jeżeli jednak paradontoza rozwinie się, niezbędna będzie wizyta y chirurga stomatologicznego, który być może będzie musiał wykorzystać opcję, jaką jest sterowana regeneracja kości. Jest ona stosowana w momencie, gdy dojdzie do uszkodzenia kości szczęki lub żuchwy. To jednak zalecane rozwiązanie wyłącznie w momencie, gdy paradontoza zniszczyła już nasze uzębienie!

Mamy nadzieję, że wiecie już, czy paradontoza wyklucza implanty oraz jak sobie z nią radzić w razie ewentualnych zmian w okolicach nie tylko samych zębów, ale też i przyzębia!