Licówka – stomatologia estetyczna

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie pięknych, zdrowych zębów. Wpływają one nie tylko na estetykę całej twarzy i uśmiechu, lecz także na pewność siebie i zadowolenie z życia. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępne są najróżniejsze rozwiązania pozwalające poprawić wygląd zębów. Jednym z takich bardzo popularnych pomysłów jest licówka stomatologiczna. Licówka stomatologia – co warto wiedzieć?

Rodzaje licówek stomatologicznych – porcelanowe, kompozytowe, czy ceramiczne?

Licówka stomatologiczna to nakładka na zęby, która mocowana jest na nich na stałe. Przy jej pomocy możliwe jest zakrycie szeregu różnych defektów takich jak silnych, nieusuwalnych innymi metodami przebarwień, lecz także ukruszeń czy też nawet ich nieprawidłowej pozycji. To właśnie przy pomocy licówek bardzo często maskuje się diastemę, czyli przerwę między przednimi zębami.

Oczywiście na rynku można dostać kilka różnych rodzajów licówek, które różnią się takimi cechami jak wygląd czy też trwałość. Najlepszą dostępną wersją licówki stomatologicznej jest odmiana wykonana z porcelany. Jej wygląd, a nawet to, jak odbijają się od niej refleksy światła, sprawia, że idealnie odwzorowuje ona wygląd prawdziwego zęba.

Wersja ceramiczna nieco jej pod tym względem ustępuje, lecz jest z drugiej strony tańsza, a tak samo trwała. Ostatnim typem licówki stomatologicznej jest odmiana kompozytowa, która co prawda nie wygląda tak dobrze, a także jest najsłabsza, lecz jej cena w pełni te wady wynagradza.

Procedura zakładania licówek stomatologicznych – jak przebiega i ile trwa?

Licówka stomatologiczna pozwala na znaczne poprawienie wyglądu zębów. Wiąże się jednak z tym, że raz założona, będzie musiała być noszona już do końca życia. Wynika to niestety ze sposobu przygotowania zęba do założenia licówki. Licówka stomatologia – jak wygląda zabieg i ile czasu może trwać?

Zanim przystąpi się do mocowania licówki do zęba, trzeba najpierw go przygotować. Polega to na oszlifowaniu zęba w taki sposób, aby jego powierzchnia najlepiej odpowiadała licówce. Dopiero wtedy można zacząć zabieg jej mocowania. Wykorzystuje się do tego bardzo mocny klej cementowy, który trwale przytwierdza licówkę do powierzchni zęba. Na sam koniec ząb jest naświetlany, aby utrwalić klej.
Ile czasu zajmuje zabieg mocowania licówki do zęba? Najczęściej cały zabieg można zrealizować w ciągu zaledwie jednej wizyty, czyli około godziny. Jest to więc naprawdę bardzo szybki zabieg.

Ceny licówek stomatologicznych – ile trzeba zapłacić za piękny uśmiech?

Licówka stomatologia – co jeszcze trzeba wiedzieć? Ostatnią sprawą, którą koniecznie trzeba poruszyć podczas omawiania licówek stomatologicznych, jest to ile tak właściwie kosztuje ich założenie. Czy jest to duży wydatek, czy też może jednak na tle innych zabiegów stomatologicznych nie jest specjalnie kosztowny?

Oczywiście cena licówek w głównej mierze zależna jest od tego, jaki ich typ się wybierze. Najtańsze licówki kompozytowe kosztują przeważnie około 300 złotych za ząb. Jeśli jednak chce się założyć najdroższe licówki porcelanowe, to jedna sztuka może kosztować nawet 800 złotych.

Ból po wybielaniu zębów – co zrobić?

Obecnie możliwe jest wybielenie zębów nawet o kilka odcieni w ciągu jednego dnia. Wystarczy godzina w gabinecie stomatologicznym, aby po wyjściu z niego mieć śnieżnobiały uśmiech. Trzeba jednak liczyć się z tym, że może wystąpić nadwrażliwość zębów po wykonaniu zabiegu. Dolegliwości bólowe nie powinny jednak wzbudzać niepokoju. Mogą utrzymywać się przez kilka dni, dlatego warto w tym czasie zachować szczególną ostrożność, stosować odpowiednią dietę i trzymać się ściśle zaleceń stomatologa. Pora dowiedzieć się, ból po wybielaniu zębów co zrobić.

Jak długo bolą zęby po wybielaniu?

Po rozjaśnianiu uzębienia mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości. Nadwrażliwość jest normalną reakcją organizmu. W przypadku profesjonalnego wybielania w gabinecie stomatologicznym ryzyko wystąpienia bólu jest niewielkie. Czasem nadwrażliwość utrzymuje się przez kilka dni, po czym ustępuje samoczynnie. Warto wiedzieć, ból po wybielaniu zębów co zrobić w celu złagodzenia dolegliwości. Istotne jest to, aby nie dopuścić do nasilenia symptomów, dlatego należy szczotkować zęby szczoteczką z miękkim włosiem. Dostępne są również specjalne pasty do zębów i płukanki do jamy ustnej przeznaczone dla osób z nadwrażliwością. Można także stosować preparaty zmniejszające przewodnictwo nerwowe, co zapobiega nadwrażliwości pozabiegowej.

Co pomaga na ból zębów po wybielaniu?

Jeśli ktoś odczuwa dolegliwości bólowe, to będzie interesować go, ból po wybielaniu zębów co zrobić. Najprościej jest oczywiście sięgnąć po tabletkę przeciwbólową. Będzie to doraźna pomoc, szczególnie przy nasilonych dolegliwościach. Godne polecenia są leki z paracetamolem. Można sięgnąć także po niesteroidowe leki przeciwzapalne. Warto jednak najpierw spróbować chłodnych okładów na policzek. Unikać powinno się gorących i zimnych napojów, kwaśnych produktów. Kolejną opcją będzie przeprowadzenie zabiegu lakierowania zębów przy użyciu preparatu o wysokiej zawartości fluoru. W ten sposób uzębienie zostanie dodatkowo wzmocnione. Jest to bardzo istotne po wybielaniu.

Ból po wybielaniu zębów co zrobić?

Osobom zastanawiającym się nad tym, ból po wybielaniu zębów co zrobić, można polecić preparaty zawierające hydroksyapatyt. Służą one do wzmocnienia szkliwa zębów, zneutralizowania nadwrażliwości. Dodatkową korzyścią będzie zredukowanie ryzyka próchnicy i paradontozy. Dobrym pomysłem jest także zastosowanie pasty zawierającej azotem potasu, który koi zakończenia nerwowe i blokuje wysyłanie sygnału o bólu do mózgu. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż sięganie po tabletki przeciwbólowe, które powodują różne działania niepożądane.

W sprzedaży znajdują się również specjalne zestawy do leczenia nadwrażliwości zębów, które stosuje się w gabinetach stomatologicznych. Mogą być także aplikowane w domowych warunkach przez pacjenta. Po wybielaniu zębów niezwykle istotne jest to, zadbać o ich remineralizację. Służą do tego specjalne żele, który zawierają związki aktywne wynikające w szkliwo. Zostaje ono wzmocnione, można też liczyć na wypełnienie mikropęknięć.

Piłowanie zębów do aparatu

Stripping jest zabiegiem, który polega na piłowaniu statycznych powierzchni zębów. Pozwala on na zmniejszenie ich szerokości, dlatego zalecany jest on przy leczeniu ortodontycznym. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Jego głównym zadaniem jest poprawa estetyki uzębienia stałego.

Na czym polega piłowanie zębów? Czym różni się od konturowania zębów?

Piłowanie zębów to metoda, która jest znana i wykonywana przez lekarzy od wielu lat. Stripping to zabieg, który pozwala na zadbanie o estetyczny wygląd uśmiechu. Redukcja zębów musi przebiegać w bezpieczny sposób i lekarz nie może dopuścić się uszkodzenia szkliwa lub odsłonięcia zębiny. Piłowanie zębów do aparatu to terapeutyczny zabieg, który wykonywany jest specjalnymi paskami ściernymi lub tarczami diamentowymi. Zabieg poprzedzony jest założeniem specjalnych gumowych separatorów, które tworzą minimalne szparki pomiędzy zębami, umożliwiając wykonanie zabiegu. Piłowanie zębów do aparatu najczęściej wykonywane jest przez ortodontów w przebiegu leczenia, aby uzyskać jak najlepsze efekty estetyczne.

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu piłowania zębów są najczęściej względy estetyczne, takie jak niezadowolenie z obecnego wyglądu i kształtu naturalnych zębów. Ponadto piłowanie zębów może być bardzo ważnym elementem leczenia ortodontycznego oraz protetycznego. Zabieg pozwala na uszeregowanie zębów i eliminuje konieczność ich ekstrakcję przed założeniem aparatu stałego. Stripping umożliwia zwalczanie stłoczeń zębów niewielkiego stopnia, przy braku innej wady zgryzu. Warto podkreślić, że zabieg ten nie nadaje się do leczenia większych problemów ze zgryzem. Zabieg może dotyczyć jednego zęba lub większej części uzębienia, co ma wpływ na czas jego trwania. Najczęściej stripping trwa około 10 – 30 minut. Aby uzyskać zadowalający efekt, bardzo często należy odbyć kilka wizyt ortodontycznych.

Pomimo tego, że zabieg strippingu oraz konturowania zębów wykonywane są przez dentystów i dotyczą ścierania szkliwa, znacznie różnią się od siebie. Piłowanie zębów polega na zmianie ich szerokości, gdyż obejmuje redukcję szkliwa na powierzchniach stycznych, czyli bocznych zębów. Natomiast konturing jest zabiegiem, który pozwala na zmianę zarówno długości, jak i kształtu. Dotyczy przede wszystkim bocznych siekaczy lub zbyt szpiczastych kłów. Stripping najczęściej stosowany jest przed założeniem aparatu stałego lub elementów protetycznych, natomiast konturing stanowi alternatywę dla zastosowania licówek.

Czy zabieg piłowania zębów jest bolesny?

Piłowanie zębów do aparatu jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, dlatego nie stosuje się do niego znieczulenia. Natomiast, jeżeli pacjent zgłosi nadwrażliwość zębów i dziąseł, możliwe jest przeprowadzenie strippingu w znieczuleniu miejscowym. Drugim wskazaniem do zastosowania znieczulenia może być również silny lęk pacjenta przed zabiegiem. Jest to kontrolowany zabieg, który przy prawidłowym wykonaniu nie generuje żadnego bólu. Należy jednak odkreślić, że ustalone dozwolone dla każdego zęba granice mogą być różne. Lekarz powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na ich budowę oraz ilość szkliwa, która może zostać bezpiecznie i bezboleśnie przez niego zeszlifowana. Ortodonta, który przeprowadza zabieg piłowania zębów, dysponuje specjalnymi miarkami, które pozwalają na dokładną ocenę ilości ścieranych tkanek.

Stripping jest zabiegiem, który sprzyja wzmocnieniu szkliwa w procesie jego mineralizacji. Mineralizacja szkliwa odbywa się dzięki wydzielanym przez ślinę związkom fluoru, które można znaleźć również w wielu pastach do zębów. Piłowanie zębów do aparatu nie uszkadza dziąseł, ponieważ zęby redukowane są wyłącznie w obrębie korony klinicznej. Odpowiedni wykonany zabieg pozwala w nieinwazyjny i bezpieczny sposób nadać zębom oczekiwany kształt i wygląd, nie uszkadzając ich. Należy dodać, że zęby, które zostały poddane zabiegowi, nie różnią się wizualnie od miejsc, na których nie został on wykonany. Stripping nie wpływa na podatność zębów na próchnicę. Należy jednak dodać, że u niektórych osób może dojść do uszkodzenia szkliwa, w takim stopniu, że zęby staną się bardzo wrażliwa na bodźce termiczne, takie jak zimne lub ciepłe napoje.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu i jaki jest jego koszt?

Przed zabiegiem strippingu konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym na około dwa dni przed terminem piłowania stycznych zębów. Jak zostało to wcześniej wspomniane, zakładane są wtedy specjalne separatory gumowe, których zadaniem jest uzyskanie jak największych przestrzeni między zębowych, co ułatwi ortodoncie operowanie narzędziami.

Piłowanie zębów do aparatu jest zabiegiem, którego cena jest bardzo różna. Wszystko zależy przede wszystkim od cennika gabinetu, w którym jest on wykonywany. Kolejnym czynnikiem, który brany jest pod uwagę, jest ilość zębów, które objęte będą zabiegiem. Im jest ich więcej, to cena będzie wyższa. Całkowity koszt leczenia zależy od indywidualnego planu leczenia. Przeciętny koszt piłowania powierzchni stycznych zębów oscyluje w granicach 100 – 350 zł.

Nalot na języku – jak leczyć?

W obecnych czasach wiele osób skarży się na problem białego nalotu na języku. Taki stan może być spowodowany przez różne czynniki. Warto zaznaczyć, że nalot na języku można usunąć dzięki zastosowaniu szczoteczki do zębów bądź specjalnej skrobaczki do języka. Jednakże najlepszym sposobem jest pójście do kliniki stomatologicznej. Nalot na języku nierzadko świadczy o toczącej się w organizmie chorobie. Może to być anemia bądź jeszcze inne schorzenia. Nalot na języku jak leczyć to często zadawane pytanie przez pacjentów. Istnieje sporo sposobów na to. Nierzadko pomocne jest używanie płynów do płukania jamy ustnej, lecz trzeba unikać takich, które w swym składzie mają chlorheksydynę bądź wodę utlenioną, gdyż mogą być one przyczyną białego nalotu, co bywa bardzo problematyczne.

O czym świadczy nalot na języku?

Nalot na języku jak leczyć to często poruszana kwestia w gabinetach stomatologicznych. Warto na samym początku stwierdzić, że zmiany w obrębie języka dla wielu ludzi są powodem do niepokoju, bowiem nierzadko wskazują na rozwijającą się infekcję jamy ustnej lub inne, nieco poważniejsze choroby drobnoustrojowe. W czasie pojawienia się objawów towarzyszących, takich jak np. owrzodzenie bądź pieczenie, trzeba skorzystać z pomocy dentysty.

Dobry stomatolog ustali przyczynę pojawienia się dolegliwości, a dodatkowo wdroży właściwe leczenie. Jeżeli zmianom na języku nie towarzyszą inne, niepokojące objawy, najczęściej nalot nie jest spowodowany przez zmiany chorobowe, lecz przez odwodnienie organizmu bądź niewłaściwą higienę jamy ustnej. Trzeba wiedzieć o tym, że zmiany w wyglądzie błony śluzowej języka nierzadko powstają na skutek nadmiernego spożycia kawy bądź herbaty. Do tego należy dodać palenie tytoniu. Nalot na języku jak leczyć to często zadawane pytanie przez pacjentów.

Jak leczyć nalot na języku?

Nalot na języku jak leczyć to nierzadko poruszana kwestia w klinikach stomatologicznych. Okazuje się, że bez względu na przyczynę pojawienia się nalotu na języku, przeważnie towarzyszy mu nieprzyjemny oddech, którego winowajcą są przede wszystkim występujące w nadmiernych ilościach bakterie. Przeważnie nieprzyjemny zapach zwalczany jest poprzez stosowanie domowych sposobów. Okazuje się, że bardzo istotna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Jeżeli pojawią się zmiany w obrębie błony śluzowej języka, której nie towarzyszą inne dolegliwości chorobowe, w kosmetyczce nie powinno zabraknąć bazowych środków przeznaczonych do higieny jamy ustnej.

Mowa tutaj między innymi o niciach stomatologicznych, specjalistycznych szczoteczkach do zębów, a ponadto pastach. Do tego warto doliczyć płyny do płukania jamy ustnej. Warto jednak wiedzieć, że tego typu preparaty nie tylko powinny zniwelować nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, ale ponadto skutecznie wspierają zdrowie flory jamy ustnej. Oprócz tego działają antybakteryjnie oraz przeciwpróchniczo. W kwestii przeprowadzenia odpowiedniej higieny jamy ustnej trzeba pamiętać, żeby co najmniej dwa razy na dzień szczotkować zęby. Dobrze również stosować szczoteczkę, która czyści nie tylko uzębienie, ale również język i dziąsła. Do tego warto doliczyć wewnętrzną część policzków. W wielu aptekach można zakupić takie specjalistyczne szczoteczki.

Powinny znaleźć się one w kosmetyczce każdego człowieka. Żeby przeprowadzić staranną higienę języka, na którym pojawił się biały nalot, warto przede wszystkim skorzystać z dodatkowego czyścika do języka. Ułatwia on głównie usunięcie bakteryjnego nalotu, a dodatkowo resztek jedzenia. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób leczyć nalot na języku. Istnieją sprawdzone sposoby na to. Dobrym pomysłem jest udać się stomatologa, który zdecydowanie pomoże w tej kwestii. Zostanie nakreślona prawidłowa higiena jamy ustnej.

Jak usunąć nalot na języku – domowe sposoby

Istnieją sprawdzone sposoby na to, jak czyścić język przy zastosowaniu czosnku. Okazuje się, że ta roślina jest świetna do tego celu. Przede wszystkim czosnek to naturalny środek antyseptyczny, który skutecznie usuwa bakterie z jamy ustnej. Jedyne co trzeba zrobić to żuć jeden ząbek czosnku w czasie doby. Innym skutecznym domowym sposobem na leczenie nalotu na języku jest stosowanie kurkumy. Okazuje się, że podobnie jak czosnek, ma ona antybakteryjne właściwości, które skutecznie pomagają usunąć biały nalot na języku, w tym również nagromadzone na nim bakterie.

Ponadto możliwe jest dzięki temu unikanie namnażania się bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach z ust. Jedyne, co trzeba przygotować, to łyżeczkę kurkumy, a ponadto sok z jednej cytryny. Należy wszystko połączyć ze sobą, a kolejno dokładnie wymieszać. Celem jest powstanie konsystencji podobnej do pasty. Należy wetrzeć tę pastę w język i pozostawić na parę minut. Po upływie tego okresu trzeba wypłukać jamę ustną wodą bądź specjalnym płynem. Taka czynność powinna być powtarzana raz na parę dni. Nalot na języku jak leczyć to często zadawane pytanie przez pacjentów. Nierzadko wystarczają do tego sprawdzone domowe sposoby, który były wykorzystywane już przez nasze babcie oraz dziadków.

Czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje?

Każdy doskonale wie, jak ważne jest odpowiednie dbanie o swoje zęby. Regularne i dokładne ich mycie zapewnia nie tylko świeży oddech, lecz także zabezpieczenie zębów przed powstawaniem na nich próchnicy. A nawet jeśli już dojdzie do jej pojawienia się na zębach, profilaktyczne wizyty u dentysty będą w stanie takie kłopoty szybko rozwiązań, zanim przerodzą się w coś poważniejszego. Czasem jednak w wyniku zaniedbania stanu zębów problem rozrasta się do tak dużego poziomu, że konieczne jest leczenie kanałowe. Wiele osób zastanawia się wtedy, czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje.

Czy ząb po leczeniu kanałowym zmienia kolor?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje, a jeśli tak, to, jak można sobie z tym poradzić, w pierwszej kolejności powinien zrozumieć, na czym polega taka forma leczenia i z jakiego powodu w wyniku jego przeprowadzania może dojść do zmiany barwy zęba.

Prawdopodobnie każdy wie, jak wygląda próchnica zęba. Jest to ubytek w szkliwie, który przedostaje się do coraz głębszych fragmentów zęba, niszcząc go i rozkruszając. Jeśli próchnica dojdzie do miazgi zębowej, czyli silnie unerwionej części zęba, wtedy pacjent zaczyna odczuwać ogromny ból. Co bardzo ważne, zakażona miazga zębowa nie ma umiejętności zregenerowania się, nawet po usunięciu próchnicy. Powoduje to, że jedyną formą leczenia jest usunięcie próchnicy razem z miazgą. A z racji tego, że miazga umieszczona jest nie tylko w zębie, lecz także w dochodzących do niego kanałach nerwowych, leczenie to nazywane jest kanałowym.

Co jednak z najważniejszym pytaniem, czyli czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje? Jak się okazuje, istnieje takie ryzyko i co najważniejsze taki efekt zdarza się stosunkowo często. Z racji tego, że miazga zębowa odżywia dany ząb w składniki odżywcze, tlen i mikroelementy, jej brak oznacza posiadanie martwego zęba. Jeśli do zęba nie dostarcza się składników odżywczych, z czasem zacznie on ciemnieć.

Jak wybielić zęby po leczeniu kanałowym?

Czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje? Jak się niestety okazuje, jest to dość powszechne zjawisko, które spotyka praktycznie każdego pacjenta, u którego przeprowadzone zostało takie leczenie. O ile przebarwienie to nie jest specjalnie dużym problemem, jeśli mowa o zębach trzonowych, tak już jednak ciemne zęby przednie mogą oznaczać znaczne pogorszenie się estetyki uśmiechu. Z tego też powodu wielu pacjentów zastanawia się nad tym, jak można wybielić zęby po leczeniu kanałowym. Czy są jakieś polecane metody w tym zakresie?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że ząb, który ciemnieje w wyniku leczenia kanałowego, nie nabiera przebarwień zewnętrznych, jak np. zęby, które zmieniają barwę z powodu picia dużej ilości kawy lub palenia papierosów. Zmiana koloru w tym wypadku następuje od środka. Oznacza to, że do wybielenia takiego zęba zupełnie nieskuteczne będą tradycyjne metody wybielania, czyli np. paski wybielające czy też pasty do zębów ze składnikiem wybielającym. Konieczne jest zastosowanie o wiele lepszego rozwiązania w tym zakresie.

Zdecydowanie najlepszą metodą wybielenia zęba, który ściemniał po leczeniu kanałowym, jest podanie specjalnego środka wybielającego do jego wnętrza. W tym celu należy oczywiście dany ząb otworzyć, a następnie bardzo dokładnie i precyzyjnie zabezpieczyć jego kanały. Jest to bardzo ważne, ponieważ substancja wybielająca może być potencjalnie niezwykle niebezpieczna dla organizmu, jeśli przedostałaby się do krwioobiegu. Po podaniu środka wybielającego ząb należy zabezpieczyć opatrunkiem. Nie ma sensu zakładać stałej plomby, ponieważ substancja wybielająca musi być podana kilkukrotnie, aż do osiągnięcia zakładanego wybielenia zęba.

Oczywiście nie jest to jedyna metoda walki z przebarwieniem powstałym w wyniku leczenia kanałowego. Często pacjenci obawiają się podawania substancji wybielającej do zęba czy też nie chcą wielokrotnie powtarzać samego zabiegu wybielania. W takim wypadku polecane są np. licówki, czyli specjalne nakładki na zęby, które montuje się na nie przy pomocy silnego kleju.

Na czym polega odbudowa zęba po leczeniu kanałowym?

Czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje? Zdecydowanie tak jest takie ryzyko, że ząb znacznie zmieni swoją barwę. Jak długo to może zając? Oczywiście wiele tu zależy od pacjenta, lecz przeważnie w mniej niż rok po zabiegu zaczną się pojawiać pierwsze problemy ze zmianą barwy zęba.

Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba jednej bardzo ważne rzeczy. Chodzi w tym wypadku oczywiście o to, na czym polega odbudowa zęba po leczeniu kanałowym. Standardowo i najczęściej stosowane jest zwykłe wypełnienie, tak samo, jak przy klasycznym usuwaniu próchnicy. Czasem jednak ząb jest na tyle zniszczony, że wymagana jest jego rekonstrukcja. W takim wypadku stosuje się na zębie koronę protetyczną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb. Oczywiście tak odbudowany ząb może być normalnie użytkowany i nie trzeba bać się o jego uszkodzenie. Dzięki temu pacjent może komfortowo korzystać z pięknego, białego i w pełni zdrowego zęba.

Jak usunąć przebarwienia z zębów?

Każdego dnia wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wybielić zęby. Jak się bowiem okazuje, problem ten jest zdecydowanie powszechniejszy, niż może się wydawać. Wiele osób może sądzić, że to rozchwiane zęby, choroby przyzębia czy też po prostu próchnica spędzają sen z powiek pacjentom, lecz to właśnie nieestetyczne przebarwienia na zębach są ogromnym problemem. Z tego też powodu koniecznie należy dowiedzieć się, jakie są przyczyny powstawania takich przebarwień, a także jak się je powinno usuwać.

Poznaj przyczyny

Zanim przejdzie się do tego, jak usunąć przebarwienia z zębów, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, z jakiego powodu pojawiają się one na zębach. Jakie są przyczyny powstawania nieestetycznych przebarwień na powierzchni zębów?
Jak się okazuje, przyczyny powstawania przebarwień na zębach mogą być bardzo zróżnicowane. Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, że duże znaczenie ma grubość obecnego na zębach szkliwa. Im będzie go więcej, tym zęby będą bielsze. Zmniejszanie się grubości szkliwa może być uwarunkowane genetycznie, lecz może być spowodowane także wieloma najróżniejszymi czynnikami. Co więc konkretnie powoduje, że zęby tracą swój piękny biały kolor?
Po pierwsze wiedzieć trzeba to, że zęby mogą się przebarwiać nie tylko u dorosłych, lecz również u dzieci. Co więcej, takie zjawisko nie dotyczy wszystkich zębów, lecz może dotknąć dosłownie pojedyncze zęby, podczas gdy inne nadal będą pięknie się prezentowały. Zdecydowanie najczęstszym powodem pojawiania się takiego problemu jest nieprawidłowa dieta. Wystarczy tylko, że obecna w nim będzie zbyt duża ilość cukru, a zęby mogą powoli tracić swój piękny kolor. Co więcej, za powstawanie przebarwień w bardzo dużym stopniu odpowiadają także różnego rodzaju silnie barwiące produkty. Warto więc wymienić w tym wypadku przede wszystkim kawę oraz wino, lecz duży wpływ na barwę zębów będzie miało także to, jak często i w jakich ilościach będzie się spożywało np. buraki. Nie da się zaprzeczyć także temu, że kolosalne znaczenie dla wyglądu zębów ma to, czy pali się papierosy. Palacze w znacznie większym stopniu zmagają się z przebarwienia na zębach niż osoby, które stronią od tytoniu. Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, że niezwykle negatywny wpływ na kolor zębów ma to, czy i jak dużo pije się alkoholu.
Rzecz jasna nie tylko sama dieta odpowiada za przebarwienia na zębach. Oprócz tego duże znaczenie ma to, jakie i w jakich ilościach przyjmuje się leki. Oczywiście spore znaczenie ma również to, jak poszczególne zęby były leczone, ponieważ pewnego rodzaju wypełnienia mogą z czasem nieestetycznie zmieniać kolor, co rzecz jasna negatywnie odbije się również na barwie zęba, w którym się ono znajduje. Bez względu jednak na to, jaki jest konkretnie powód zmiany koloru zęba, warto dowiedzieć się, jak usunąć przebarwienia z zębów i które metody są polecane.

Metody usuwania przebarwień

Jak więc widać po powyższym opisie, zmiana koloru zębów może mieć wiele zróżnicowanych przyczyn. Począwszy od przyjmowanych leków, po kiepsko wykonane wypełnienie czy też oczywiście skończywszy na diecie. Bez względu jednak na to, jaki jest tego powód, koniecznie trzeba się dowiedzieć, jak usunąć przebarwienia z zębów. Jak można to zrobić najlepiej?
Proces wybielania zębów warto rozpocząć od metod zdecydowanie najprostszych, a także najtańszych. Mowa tu jest więc przede wszystkim o odpowiedniej korekcie diety, czyli wyeliminowaniu z niej nadmiernej ilości cukru, a także ograniczenia alkoholu, wina czy też np. silnie barwiących buraków. Po tej czynności następnie można przejść do stosowania specjalnej wybielającej pasty do zębów. Dzięki odpowiedniemu składowi może ona przyczynić się do tego, że zęby zostaną nieco wybielone.
Oczywiście pasta do zębów to metoda najprostsza, a przez to nie ciesząca się dużym uznaniem z powodu niepewnej skuteczności. Jak usunąć przebarwienia z zębów zdecydowanie skuteczniej? Bardzo ciekawą domową metodą na wybielenie zębów jest stosowanie specjalnych pasków i żelów wybielających. Jak to dokładnie działa? Paski tego rodzaju kupić może w każdej aptece. Po rozpakowaniu należy przykleić je na zęby i pozostawić przez około 30 minut. Taki zabieg należy realizować przez kilka bądź kilkanaście dni, najlepiej dwa razy każdego dnia.
Jak jednak można się bez trudu domyślił, wszelkiego rodzaju domowe metody wybielania zębów nie mogą się równać z tym, jakie efekty osiąga się dzięki stosowaniu odpowiednich zabiegów w gabinecie stomatologicznym. W pierwszej kolejności warto zacząć od scalingu, czyli usuwaniu przy pomocy specjalnej końcówki kamienia nazębnego. W wielu przypadkach to właśnie on odpowiada w dużej mierze za przebarwienie i możliwe dzięki temu jest skuteczne pozbycie się nieestetycznego kolory z zębów. Inną ciekawą propozycją jest także piaskowanie zębów, czyli poddawanie je działaniu powietrza oraz niezwykle drobnego piasku. Taki zabieg pozwala skutecznie usunąć z zębów wszelkie zanieczyszczenie, a także przebarwienia.
Zdecydowanie najlepszą metodą jest jednak laserowe wybielanie zębów. W tym wypadku na zęby nakładany jest specjalny żel, który następnie naświetlany jest promieniem lasera. W wyniku reakcji chemicznej dochodzi do skutecznego wybielenia zębów.
Na koniec warto jeszcze mieć na uwadze to, że wygląd zębów dość dobrze można poprawić, stosując np. licówki czy też korony.

Która opcja to najlepszy sposób na wybielenie zębów?

Skoro już wiadomo, jak usunąć przebarwienia z zębów, warto się teraz dowiedzieć, które z powyższych rozwiązań jest najlepsze i na które konkretnie powinno się zdecydować.
Jak bez trudu można to zauważyć, decyzja w tym wypadku nie jest prosta. Jak się jednak okazuje, nie da się polecić jednego konkretnego rozwiązania tego problemu. Wszystko bowiem w tym wypadku zależy od tego, jakie ma się środki na wybielanie zębów, a także jaki jest ich stan. W przypadku początkowych zmian i pierwszych oznak przebarwień naprawdę dobre rezultaty może przynieść stosowanie prostej wybielającej pasty do zębów. Jeśli jednak ma się do czynienia z naprawdę poważną sytuacją, najlepiej wtedy sięgnąć po najskuteczniejsze rozwiązania, czyli laserowe wybielanie. Co prawda jest ono bardzo kosztowne, lecz przynosi najlepsze rezultaty.

Dlaczego kruszą się zęby?

Jednym z najczęstszych problemów, przez które pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych, jest ukruszony ząb. Niestety, choć mogłoby się wydawać, że jest to sytuacja rzadka, to dojść może do niej bardzo łatwo. Wystarczy twardszy kawałek jedzenia, by na zębie pojawił się ubytek. Niektórzy pacjenci lekceważą ukruszony ząb, tymczasem jest to bardzo poważny błąd. Każdy, nawet najmniejszy ubytek, należy natychmiast uzupełnić w celu zapobiegnięcia jego rozwojowi.

Ukruszony ząb – przyczyny

Badania jednoznacznie wykazują, że jedną z najczęstszych przyczyn, jeśli chodzi o kruszące się zęby, są ubytki próchnicowe. Niestety, higiena jamy ustnej wciąż pozostawia wiele do życzenia u mnóstwa osób, na skutek czego dochodzi do rozwoju bakterii, a w następstwie do pojawienia się zmian próchnicowych. Zniszczone przez próchnicę zęby są znacznie osłabione, dlatego często dotyczą ich urazy mechaniczne.

Pacjenci zadający pytanie, dlaczego kruszą się zęby, powinni wiedzieć, że jest to problem, z którym zmaga się ogromna liczba osób. Ubytki mogą pojawić się u osób, u których w jamie ustnej są martwe zęby. Te, które nie posiadają nerwów, są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Warto także wiedzieć o tym, że przyczyną kruszenia się zębów może być niedobór witaminy D. W końcu to ona odpowiedzialna jest za wchłanianie wapnia, który bezpośrednio wpływa na twardość zębów.

Ukruszony ząb może być także spowodowany przez nieleczone wady zgryzu, powodujące niewłaściwe ułożenie zębów w jamie ustnej.

Przyczyn, dlaczego kruszą się zęby, jest tak naprawdę bardzo wiele. Warto wspomnieć również o kwasowej erozji szkliwa, zażywaniu narkotyków czy też choćby biżuterii. Nawet tak niewinny przedmiot jak kolczyk w języku czy też w jamie ustnej może mieć wpływ na kondycję zębów.

Leczenie ukruszonego zęba

Wiedząc już, dlaczego kruszą się zęby, pora odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób się je leczy. Przede wszystkim, nie warto zwlekać z wizytą u dobrego stomatologa. Ignorowanie ukruszonego zęba może doprowadzić do powstania poważnych schorzeń, które będą wymagać długiego i skomplikowanego procesu leczenia. Wszystko dlatego, że ukruszenie zęba bardzo często odsłania miazgę zębową, bardzo podatną na przenikanie różnego rodzaju bakterii. Mogą one spowodować szybki rozwój próchnicy, a także bolesny stan zapalny.

Nowoczesne gabinety stomatologiczne dysponują różnego rodzaju metodami, dzięki którym szybko i skutecznie można pozbyć się problemu ukruszonego zęba. Bardzo często sytuację udaje się naprawić już w trakcie jednej wizyty.

Na początku stomatolog z pewnością zajmie się wygładzaniem ostrej krawędzi ukruszonego zęba. Wykorzysta w tym celu specjalny, stomatologiczny pilnik. Następnie przeprowadzi fluorowanie powierzchni zębów, co zabezpiecza ją przed szkodliwym wpływem bakterii. Kiedy powyższe działania zostaną zakończone, przyjdzie pora na przywrócenie kształtu uszkodzonego zęba. Stomatolog może w tym celu wykorzystać kilka metod. To, na jaką się zdecyduje, zależne jest od wielu czynników – między innymi wielkości ubytku.

To czy ukruszony ząb w ogóle nadaje się do naprawy, zależne jest od tego, jakich rozmiarów jest uszkodzenie. Liczy się także czas, który upłynął od momentu ukruszenia do zgłoszenia się do gabinetu stomatologicznego. Zdecydowana większość ubytków, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych, jest niewielka i można pozbyć się ich w trakcie jednej wizyty. Czasem jednak – kiedy uszkodzenie jest bardzo duże i rozległe – konieczne może okazać się założenie korony bądź też licówek. Wielu pacjentów decyduje się również na implanty, które jednak są rozwiązaniem bardzo drogim i nierefundowanym.

Ile kosztuje odbudowa zęba?

Wielu pacjentów zadających sobie pytanie, dlaczego kruszą się zęby, zastanawia się również, ile może kosztować ich naprawa.
Mnóstwo osób zwleka z wizytą w gabinecie stomatologicznym z uwagi na to, że wydaje im się, że koszt naprawy ukruszonego zęba będzie bardzo wysoki. Trzeba jednak wiedzieć, że jeśli uszkodzenie jest stosunkowo niewielkie, jego naprawa nie będzie zbyt kosztowna. Aby wypełnić drobne uszkodzenia, dentysta zapewne wykorzysta specjalny kompozyt – w tym przypadku koszt wizyty nie powinien przekraczać 300 zł. Wielu pacjentów decyduje się również w porozumieniu ze stomatologiem na licówki, które są jednak nieco droższym rozwiązaniem. Ich założenie może kosztować pacjenta nawet 1500 zł za jeden ząb. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że oba powyższe rozwiązania stosowane są jedynie w przypadku żywych zębów.

Jeśli u pacjenta doszło do martwicy zęba, zazwyczaj ostatnią deską ratunku są korony protetyczne. Ich koszt jest podobny do kosztu licówek. Jeśli zastosowanie powyższych metod leczenia jest niemożliwe, pacjentowi bardzo często pozostaje jedynie leczenie implantologiczne. Tutaj jednak trzeba dysponować naprawdę sporym budżetem, ponieważ ostateczny koszt zabiegu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych za jeden ząb. Warto także wspomnieć o tym, że przed wyborem konkretnej metody leczenia, lekarz stomatolog zapewne zaleci pacjentowi wykonanie zdjęcia rtg, co nieco podniesie koszty leczenia.

Podsumowując, kruszące się zęby mogą być nie lada problemem. Dlatego zamiast zadawać sobie pytanie, dlaczego kruszą się zęby, warto zastanowić się, jak takiej sytuacji zapobiec. Przede wszystkim, pomóc może odpowiednia higiena jamy ustnej – zastąpienie tradycyjnej szczoteczki szczoteczką soniczną, stosowanie nici dentystycznych oraz płukanek do jamy ustnej. Koniecznie trzeba zadbać także o regularne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego w celu przeprowadzenia kontroli – przynajmniej raz do roku.

Warto zwrócić uwagę na swój sposób odżywiania – aby zęby były mocne i zdrowe, należy dostarczać im minerałów i witamin wspomagających ich dobrą kondycję. Mowa tutaj między innymi o witaminie a i d, a także wapniu, synku, żelazie czy też fluorze.

Jak widać, w przypadku kruszących się zębów o wiele lepiej zapobiegać problemowi, niż później go leczyć. Jeśli jednak do ubytku już dojdzie – nie należy zwlekać z wizytą u lekarza stomatologa.

Bonding zębów – na czym polega?

Obecnie wiele osób zadaje sobie pytanie, na czym polega bonding zębów? Bonding zębów jest nieinwazyjną metodą szybkiej naprawy wyglądu uzębienia. Zastosowanie kompozytu nie tylko szybko odbuduje zęby, ale także pozwoli poprawić ich koloryt. Jest to metoda bardzo łatwa w stosowaniu oraz przynosząca dość szybką zmianę kształtu uzębienia. Efekt estetyczny tejże metody jest czasowy.

Zabieg polegać będzie na pokryciu zęba cieniutką warstwą kompozytu, który wykonany jest z żywicy. Warto podkreślić, że jest to bardzo skuteczny sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu. Różnica w wyglądzie naszego uzębienia jest dostrzegalna od razu po zabiegu – jest to rozwiązanie, które gwarantuje piękny wygląd uzębienia już po jednej wizycie stomatologicznej.

Bonding zębów – charakterystyka zabiegu

Podczas zabiegu dochodzi do złączenia tkanki twardej zęba z kompozytem w postaci żywicy. Sam proces odbudowy można podzielić na kilka etapów:

 • wyczyszczenie powierzchni zębów przez stomatologa – przygotowanie do dalszych działań
 • stosunkowo niewielkie preparowanie zębów – nie w każdej sytuacji pomniejszenie powierzchni zębów jest niezbędne
 • wytrawienie szkliwa za pomocą kwasu o łagodnym działaniu – trwa najczęściej kilkadziesiąt sekund i ma na celu stworzenie mikroskopijnych wgłębień – sam proces nie będzie wpływać negatywnie na szkliwo
 • wytrawienie szkliwa kwasem o łagodniejszym działaniu – trwa przeważnie pół minuty i ma na celu stworzenie mikroskopijnych wgłębień
 • nałożenie specjalnej żywicy kompozytowej
 • nałożenie stosownego kompozytu – ostatnią warstwą jest materiał, który został stosownie dobrany do uzębienia klienta
 • utwardzenie przy pomocy lampy stomatologicznej – kompozyt na zęby utwardzany jest przy pomocy specjalnej lampy polimeryzacyjnej. Po wcześniejszym nadaniu ostatecznego kształtu, żywica również przechodzi proces wygładzania i cechuje się polerowaną powierzchnią.

Wskazania do bondingu

Wiele osób zastanawia się na czym polega bonding zębów oraz jakie są wskazania do zabiegu. Bonding zębów zalecany jest przede wszystkim w przypadku stosunkowo niewielkich problemów z uzębieniem. Jest to bardzo skuteczna metoda w odbudowie kompozytowej, zwłaszcza w przypadku zniekształceń bądź złamania korony zęba. Warto podkreślić, że ta metoda pozwala na szybką walkę z nierównymi zębami lub gdy dojdzie do pęknięcia zęba.

Zatem warto zaznaczyć, iż ukruszone zęby lub złamane można bardzo skutecznie maskować poprzez użycie żywicy kompozytowej. Bond jest także świetnym rozwiązaniem jeśli mowa o przebarwieniach zębów. Odbudowa zębów kompozytem to także bardzo dobra metoda na zmniejszenie bądź całkowite pozbycie się diastemy czy reszty nieestetycznych szpar pomiędzy zębami.

Ile kosztuje bonding zębów?

Na czym polega bonding zębów to bardzo częste pytanie, ale jeszcze częstszym pytaniem jest: ile kosztuje takowy zabieg? Cena bondingu zębów zależeć będzie przede wszystkim od indywidualnego cennika danej placówki oraz od renomy i doświadczenia lekarza. Zwykle pojedynczy bond kosztuje porównywalne do założenia wypełnienia. W przypadku, gdy zabiegowi poddana będzie cała strefa uśmiechu koszt może wzrosnąć do około 1500 złotych.

Jakie leczenie zębów jest refundowane przez nfz?

Ból zęba i konieczność wizyty u stomatologa kojarzy się z koniecznością przygotowania dużej ilości pieniędzy, jednak nie zawsze jest to konieczne. Okazuje się, że część zabiegów jesteśmy w stanie wykonać na NFZ, a najwięcej możliwości mają dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Jakie leczenie zębów jest refundowane przez NFZ?

Przegląd jamy ustnej

Jeśli potrzebujemy skontrolować stan naszego uzębienia, ponieważ pojawią się widoczne ubytki, drobny ból np. podczas picia zimnych napojów czy też większy ból, to warto udać się do placówki stomatologicznej mającej kontrakt z NFZ. Ubezpieczenie gwarantuje możliwość wizyty w dowolnym gabinecie stomatologicznym na terenie naszego kraju, a na wizytę jesteśmy się w stanie dostać nawet tego samego dnia, szczególnie jeśli zgłosimy silny ból zęba.

Ubezpieczenie z NFZ gwarantuje możliwość dwóch darmowych wizyt kontrolnych na rok dla osoby dorosłej, wykonania dwóch zdjęć wewnątrzustnych oraz jednego zdjęcia pantomograficznego raz na trzy lata. Natomiast dzieci do lat 18 mogą przejść pięć wizyt kontrolnych na rok, wykonać do 5 zdjęć wewnątrznustnych oraz dwóch pantomograficznych.

Leczenie próchnicy

Próchnica, a więc nadmierne gromadzenie się kamienia nazębnego, to najpowszechniejszy ubytek w naszej jamie ustnej. Ubytek tego typu jest niegroźny we wczesnej fazie, jednak jeśli utrzymuje się przez miesiące czy lata, to może prowadzić do groźnych powikłań, a nawet konieczności usunięcia zęba. Dlatego tak ważne jest codzienne i dokładne mycie zębów, a szczególnie po posiłkach, żeby zapobiegać powstawaniu próchnicy, oraz okresowe wizyty kontrolne wraz z zabiegiem usuwania kamienia nazębnego.

Jeśli dojdzie do próchnicy i ząb wymaga leczenia, to musimy liczyć się ze znacznymi kosztami lub udać się do placówki NFZ, która nie stawia granicy co do ilości leczonych zębów, a jedyne co do rodzaju plomb.

Jakie leczenie zębów jest refundowane przez NFZ? Osoby dorosłe lecząc się na NFZ, mogą otrzymać plomby chemoutwardzalne jedynie na przednich zębach, a więc jedynkach, dwójkach i trójkach, a do pozostałych zębów zostaną zastosowane plomby amalgamatowe. Plomby światłoutwardzalne otrzymają dzieci do lat 18 na przednich zębach oraz osoby niepełnosprawne na wszystkich zębach o ile istnieją ku temu odpowiednie przesłanki medyczne.

Darmowe leczenie zębów dla dzieci

Dzieci to grupa osób, która, poza osobami niepełnosprawnymi, ma największe możliwości leczenia w placówkach posiadających kontrakt z NFZ. Jakie leczenie zębów jest refundowane przez NFZ?

 1. Leczenie i lakierowanie mleczaków oraz zabiegi mające na celu poprawę rozwoju uzębienia u dzieci. Może to być: operacyjne odsłonięcie zatrzymanego zęba, usunięcie powstających zębów, gdy brakuje na nie miejsca i wpłynęłyby na nieprawidłowy rozwój uzębienia oraz resekcję wierzchołków korzeni w zębach przednich. Zabieg lakierowania zębów do 18 roku życia jest całkowicie bezpłatny, natomiast można go wykonać nie częściej niż raz na kwartał.
 2. Leczenie ortodontyczne, a więc leczenie wad zgryzu przysługuje jedynie dzieciom do 12 roku życia, a do 13 roku życia mogą korzystać z leczenia retencyjnego, które ma na celu podtrzymanie efektów wcześniejszego leczenia ortodontycznego.
 3. Leczenie endotyczne, czyli kanałowe. Dzieci do 18 roku życia mają możliwość leczenia wszystkich zębów kanałowo na NFZ, a dorośli mogą leczyć w ten sposób tylko zęby przednie. Podczas leczenia można skorzystać z bezpłatnego znieczulenia.
 4. Dzieci, jak zresztą dorośli, mogą skorzystać z finansowanego przez NFZ zabiegu usuwania kamienia nazębnego raz na rok.

Jak skutecznie wybielać zęby?

Pytanie to stawiamy sobie już od wielu lat. Każdy z nas chce pochwalić się pięknym uśmiechem. W dzisiejszym świecie, to właśnie zęby są naszą wizytówką. To, jaki uśmiech zaprezentujemy innym, zależy wyłącznie od nas i naszych działań. Ważne, aby od początkowych lat dbać o nie poprzez odpowiednią higienę. W jej zakres wchodzi już nie tylko mycie oraz nitkowanie uzębienia, ale powszechne staje się wybielanie zębów. Jak skutecznie wybielać zęby? Ważna jest profilaktyka, siła woli i przestrzeganie zasad, które specjalista od wybielania nam przekaże. Jeśli zadbamy o nasze zęby stosując się do wskazówek specjalisty, będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem długie lata. Jednak informacji, jak skutecznie wybielać zęby możemy szukać również w innych źródłach, np. w internecie.

Po co wybielać zęby?

Obecnie powyższe pytanie wydaje się wręcz retoryczne. Wybielanie zębów jest dziś po prostu czymś naturalnym, modnym, czymś czego chce większość dbających o siebie ludzi. Dbanie o piękny uśmiech to inwestowanie w najlepszą wizytówkę, jaką jest nasz wygląd. Wybielanie zębów to genialny sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Jest to zdecydowanie kusząca opcja dla osób palących papierosy. Niestety przebarwienia naszych zębów stanowią bardzo częsty problem estetyczny, a to właśnie zabieg wybielania zębów jest najbardziej optymalną, zachowawczą opcją, aby móc cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem. Warto wybielać zęby dla samego siebie. To inwestycja w nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. W zdrowym ciele zdrowy duch. Piękny uśmiech to pewność siebie.

Metody wybielania zębów w gabinecie

Aby móc skorzystać z danej metody wybielania, warto wiedzieć, jakie są wskazania do wybielania, a są one następujące:

 • rozjaśnienie zębów ze względów stricte estetycznych,
 • usuwanie przebarwień. Także tych obecnych w tkankach zębów od momentu aż się wyrżną, również tych pojawiających się z wiekiem.
 • usuwanie przebarwień innego typu, spowodowanych czynnikami wrodzonymi czy farmakologicznymi, ale i urazami.
  Należącym do najskuteczniejszych i najszybciej wybieranych metod wybielania zębów, jest profesjonalny zabieg wykonywany właśnie w gabinecie Z powodzeniem stosowany jest u pacjentów cierpiących na nadwrażliwość. Zarówno czas jak i koszt wybielania zębów są uzależnione od metody, którą zaleca lekarz stomatolog. Wśród najbardziej popularnych sposobów na rozjaśnianie naszego uśmiechu, są metoda nakładkowa, wybielanie z użyciem lamp, a także założenie na powierzchnię zębów licówek ceramicznych.

Koszt wybielania zębów

Wiele osób myśli nad tym, ile może kosztować wybielanie zębów u stomatologa. Jedno jest pewne, koszt jest zawsze uzależniony od indywidualnego przypadku. Każdy pacjent jest inny, potrzebuje specjalnego podejścia. Przypadki są różne. Koszt zależy także od takich stałych, jak metoda, materiały i produkty wybielające. To właśnie dentysta najlepiej wie, jak skutecznie wybielać zęby, zatem należy mu zaufać. W koszt całej usługi wpisana jest konsultacja, jak i cena samego zabiegu. Kształtuje się ona na poziomie około 600 złotych. Należy pamiętać, że efekt jest trwały i utrzymuje się nawet do kilku lat. Jest to zatem niewygórowana cena za piękny i zdrowy uśmiech.