Clear Aligner – zalety i charakterystyka

Ortodoncja ma dla wielu z nas ogrom ciekawych rozwiązań, mogących przywrócić piękny i nienaganny uśmiech. Doskonale jednak zrozumiemy wszystkich was, którzy niekoniecznie są zadowoleni z tego, jakie wrażenia estetyczne oferują klasyczne aparaty ortodontyczne, stąd też gwarantujemy wam to — istnieją inne, równie skutecznie rozwiązania, a świetnym przykładem mogą okazać się nakładki Clear Aligner. Dziś dowiecie się, czym są nakładki Clear Aligner, komu je zalecamy i co najważniejsze — jakie są ich zalety!

Czym są nakładki ortodontyczne Clear Aligner?

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner to nic innego jak zestaw nakładek na zęby o zróżnicowanej grubości, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów w znaczne krótszym czasie niż w przypadku tradycyjnego leczenia. Muszą być one dopasowane do kształtu uzębienia pacjenta, gdyż tylko tak te nakładki będą mogły być niezwykle skuteczne. Możecie się też zastanawiać jak to możliwe, że są one tak skuteczne? Otóż te nakładki bazują na kwestii grubości. Gdy będzie ona więc grubsza, Clear Aligner będzie wywierał większą siłę na zęby, prostując zgryz pacjenta. Komu zalecane są nakładki Clear Aligner?

Ważne jest także zrozumienie tego, kto może skorzystać z rozwiązania, jakim są nakładki Clear Aligner. Otóż przyniosą one najwięcej korzyści w momencie gdy pacjent ma do czynienia z diastemą (przerwą pomiędzy sąsiadującymi zębami) czy też stłoczeniami zębów. To jednak nie wszystko! Są one skuteczne w leczeniu wad pokroju zgryzu otwartego czy krzyżowego. Jak widać, nakładki Clear Aligner są niezwykle niepozorne w skutecznym leczeniu. Clear Aligner jest także stosowany w… zatrzymywaniu efektów po „tradycyjnym” leczeniu ortodontycznym. Jego użycie jest uzasadnione w momencie, gdy zostało ono zakończone i zęby mają jeszcze tendencje do powrotu do pierwotnego ustawienia. To właśnie te niepozorne nakładki Clear Aligner są w stanie zatrzymać ten proces! Aparat Clear Aligner – zalety

Jakie jednak zalety oferują swoim użytkownikom aparaty Clear Aligner? Otóż przede wszystkim, są one niemalże całkowicie niewidoczne, co daje niezwykły komfort podczas jego używania. Te nakładki są bardzo estetyczne, a pacjent nie musi obawiać się tego, że ktoś zauważy jego sposób leczenia. Dzięki swojej prostej budowie, nakładki Clear Aligner, utrudniają one także codziennego funkcjonowania, a mówienie staje się bardzo proste. Okres przystosowywania się do niego będzie wręcz minimalnie krótki! Sprawia to, że każdy pacjent, u którego możliwe jest zastosowanie Clear Aligner, ceni sobie prostotę użytkowania oraz co ważniejsze — niespotykany wcześniej komfort!