Ile kosztuje implant zęba?

Czy wiesz już, dlaczego ważne jest dbanie o to, by luki w uzębieniu zawsze były wypełnione? Posiadanie ubytków w uzębieniu może przełożyć się niekorzystnie na pozostałe zęby. Przesunięcie zębów, wady zgryzu, wypadnięcie zębów – to tylko jedne z licznych skutków nieleczonych ubytków.

Pacjenci decydują się na różne formy wypełnienia ubytków. Jedną z tych form jest implantacja – wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to jeden z droższych sposobów wypełnienia luk w uzębieniu, jednak, zważając na uzyskane korzyści, często okazuje się, że pacjent woli dopłacić, by skorzystać z dobrodziejstw implantologii.

Koszt implantu zęba

Ważna informacja – implant zęba nie podlega refundacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jeśli pacjent decyduje się na zabieg implantacji, musi pokryć go z własnej kieszeni. Refundacja zabiegów protetycznych dotyczy protez, po spełnieniu określonych warunków.

Cena implantu stomatologicznego jest zależna od materiału, z jakiego dany implant został wykonany. Obecnie na rynku stomatologicznym wyróżnia się dwa rodzaje implantów – tytanowe i cyrkonowe. Obydwa rodzaje implantów są bardzo dobre i niezależnie od tego, na który typ pacjent się zdecyduje, na pewno będzie zadowolony.

Obecnie implanty cyrkonowe są droższe, niż implanty tytanowe. Cena tych pierwszych zaczyna się od około 2600 złotych. Koszt implantów tytanowych to koszt około 2000 złotych, w zależności od wybranego gabinetu dentystycznego.

Przy wyborze implantu warto kierować się m.in. względami estetycznymi. Implanty tytanowe mają szary odcień – w momencie, kiedy u pacjenta dojdzie do obniżenia linii dziąseł, implant będzie częściowo odsłonięty. W przypadku implantów cyrkonowych również może dojść do obniżenia linii dziąseł, ale z racji ich koloru, nie jest to mocno zauważalne.

Ile kosztuje konsultacja implantologiczna?

Konsultacja u lekarza implantologa jest niezbędna, aby leczenie implantologiczne mogło się odbyć. W zależności od gabinetu stomatologicznego, jedna wizyta kosztuje około stu złotych. Do kosztów konsultacji należy doliczyć koszt zdjęć niezbędnych, aby stomatolog był w stanie ocenić m.in. jakość tkanki kostnej.

Ile łącznie kosztuje wstawienie implantu?

W przypadku wszczepienia jednego implantu, całkowity koszt leczenia implantologicznego rozpoczyna się od ok. 3500 złotych. W tej kwocie zostały uwzględnione koszty konsultancji, diagnostyki, implantu i korony. W zależności od wybranych komponentów oraz np. konieczności zastosowania sterowanej regeneracji kości, kwota ta może być dużo wyższa.