Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty?

Koszt wybielenia zębów u stomatologa zależy od regionu, w którym będziemy przeprowadzać fachowe wybielanie zębów. Koszt wybielania metodą nakładkową z użyciem żelu rozjaśniającego waha się od 500 zł do nawet 1000 zł za 2 łuki. Natomiast cena rozjaśniania zębów u stomatologa metodą beyond wynosi od 900 zł do 1200 zł. Jeśli przed rozjaśnianiem zębów u stomatologa zalecane jest usunięcie kamienia nazębnego lub higienizacja. W tym przypadku musimy doliczyć koszt tego typu rozwiązania. Ceny higienizacji wahają się od 200 do 300zł. Teraz mniej więcej wiemy, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty.

Jeśli decydujemy się na rozjaśnianie zębów to koniecznie wybierzmy wybielanie zębów u polecanego dentysty. Koszt wybielania nie należy do najtańszych, jednak można mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany profesjonalnie, jak również technika żelu wybielającego będzie na pewno dobrana odpowiednio do naszych zębów. Nie należy też zapominać o leczeniu stomatologicznym przed rozjaśnianiem zębów, aby zapobiec jakimkolwiek problemom w trakcie całego procesu wybielania zębów.

Na czym polega wybielanie zębów u dentysty?

Wybielanie zębów polega na eliminacji barwników tzw. chromoforów. Znajdują się one na powierzchni lub wewnątrz twardych tkanek zębów. Ma to na celu przywrócenie im naturalnej bieli. Istnieją środki wybielające przeznaczone do fachowego stosowania przez lekarzy stomatologów w miejscu pracy oraz takie, które mogą być stosowane przez klientów samodzielnie, pod kierunkiem lekarza stomatologa.

Najbardziej powszechnie sposoby wybielania zębów, to metoda
nakładkowa, wykonywana pod okiem lekarza przez klienta w domu,
gabinetowa, wykonywana przez specjalistę stomatologa lub higienistkę w miejscu pracy oraz z wykorzystaniem preparatów dostępnych w aptekach. Wyłącznie z zaleceniami lekarza.

Zalety wybielania zębów u dentysty

Jeśli już wiemy, ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty, to sprawdźmy, jakie zalety ma taki zabieg. Osoby, które zamierzają wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym, zazwyczaj decydują się na ten zabieg z powodów wizualnych. Po pierwsze chcą rozjaśnić swoje zęby, szczególnie jeśli ich naturalny kolor jest żółty lub szary. Przebarwienia powstają nie tylko na skutek nawyków żywieniowych typu picie kawy lub herbaty, ale również od chorób genetycznych, schorzeń trzustki czy zaburzeń hormonalnych.

Wady wybielania zębów u dentysty

Głównym wskazaniem do wybielania w gabinecie stomatologicznym są trudne do usunięcia przebarwienia związane z przebiegiem licznych schorzeń. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do specjalistycznego rozjaśniania zębów. Wśród nich jest innowacyjna próchnica, która musi być leczona przed zabiegiem.

Zanim zdecydujemy się na umiejętne rozjaśnianie zębów, powinniśmy skonsultować się z lekarzem stomatologiem, jeśli mamy uszkodzone szkliwo, starte zęby, odsłonięte szyjki zębów, a także dużą ilość wypełnień stomatologicznych lub choroby dziąseł. Zabieg dodatkowo nie może być wykonywany w przypadku silnej nadwrażliwości.

Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża, a także młody wiek klienta – wybielanie zębów nie jest przeprowadzane u pacjentów poniżej 16 roku życia.

Pytacie – Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę i ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty. Nie jest to tani zabieg, ale warty swojej ceny. Im szybciej zadbamy o nasze uzębienie tym lepiej dla naszego zdrowia.