Jak skutecznie wybielać zęby?

Pytanie to stawiamy sobie już od wielu lat. Każdy z nas chce pochwalić się pięknym uśmiechem. W dzisiejszym świecie, to właśnie zęby są naszą wizytówką. To, jaki uśmiech zaprezentujemy innym, zależy wyłącznie od nas i naszych działań. Ważne, aby od początkowych lat dbać o nie poprzez odpowiednią higienę. W jej zakres wchodzi już nie tylko mycie oraz nitkowanie uzębienia, ale powszechne staje się wybielanie zębów. Jak skutecznie wybielać zęby? Ważna jest profilaktyka, siła woli i przestrzeganie zasad, które specjalista od wybielania nam przekaże. Jeśli zadbamy o nasze zęby stosując się do wskazówek specjalisty, będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem długie lata. Jednak informacji, jak skutecznie wybielać zęby możemy szukać również w innych źródłach, np. w internecie.

Po co wybielać zęby?

Obecnie powyższe pytanie wydaje się wręcz retoryczne. Wybielanie zębów jest dziś po prostu czymś naturalnym, modnym, czymś czego chce większość dbających o siebie ludzi. Dbanie o piękny uśmiech to inwestowanie w najlepszą wizytówkę, jaką jest nasz wygląd. Wybielanie zębów to genialny sposób na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu. Jest to zdecydowanie kusząca opcja dla osób palących papierosy. Niestety przebarwienia naszych zębów stanowią bardzo częsty problem estetyczny, a to właśnie zabieg wybielania zębów jest najbardziej optymalną, zachowawczą opcją, aby móc cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem. Warto wybielać zęby dla samego siebie. To inwestycja w nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. W zdrowym ciele zdrowy duch. Piękny uśmiech to pewność siebie.

Metody wybielania zębów w gabinecie

Aby móc skorzystać z danej metody wybielania, warto wiedzieć, jakie są wskazania do wybielania, a są one następujące:

  • rozjaśnienie zębów ze względów stricte estetycznych,
  • usuwanie przebarwień. Także tych obecnych w tkankach zębów od momentu aż się wyrżną, również tych pojawiających się z wiekiem.
  • usuwanie przebarwień innego typu, spowodowanych czynnikami wrodzonymi czy farmakologicznymi, ale i urazami.
    Należącym do najskuteczniejszych i najszybciej wybieranych metod wybielania zębów, jest profesjonalny zabieg wykonywany właśnie w gabinecie Z powodzeniem stosowany jest u pacjentów cierpiących na nadwrażliwość. Zarówno czas jak i koszt wybielania zębów są uzależnione od metody, którą zaleca lekarz stomatolog. Wśród najbardziej popularnych sposobów na rozjaśnianie naszego uśmiechu, są metoda nakładkowa, wybielanie z użyciem lamp, a także założenie na powierzchnię zębów licówek ceramicznych.

Koszt wybielania zębów

Wiele osób myśli nad tym, ile może kosztować wybielanie zębów u stomatologa. Jedno jest pewne, koszt jest zawsze uzależniony od indywidualnego przypadku. Każdy pacjent jest inny, potrzebuje specjalnego podejścia. Przypadki są różne. Koszt zależy także od takich stałych, jak metoda, materiały i produkty wybielające. To właśnie dentysta najlepiej wie, jak skutecznie wybielać zęby, zatem należy mu zaufać. W koszt całej usługi wpisana jest konsultacja, jak i cena samego zabiegu. Kształtuje się ona na poziomie około 600 złotych. Należy pamiętać, że efekt jest trwały i utrzymuje się nawet do kilku lat. Jest to zatem niewygórowana cena za piękny i zdrowy uśmiech.