Implanty tytanowe czy cyrkonowe?

Implanty stomatologiczne są rozwiązaniem protetycznym, które coraz częściej stosuje się w ramach wypełnienia luk w uzębieniu. Implanty sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy pacjent potrzebuje przeprowadzić skuteczne leczenie, które przyniesie mu długotrwały, zadowalający efekt, najlepiej gwarantujący odczucia zbliżone do naturalnego zęba.

 

Nie inaczej jest w przypadku implantów. Implanty są w stanie sprawić, że pacjent nawet nie będzie czuć, że zamiast naturalnego zęba w jamie ustnej znajduje się implant. To spora zaleta, którą warto jest mieć na uwadze, przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o tym, na jakie rozwiązanie protetyczne się zdecydujemy.

 

Istnieją dwa rodzaje implantów. Implanty cyrkonowe to stosunkowo nowy typ implantów, a implanty tytanowe są implantami stosowanymi już od lat. Dowiedz się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje implantów i dlaczego warto jest rozważyć każdy z nich. 

 

Implanty zębów cyrkonowe

 

Na rynku równolegle funkcjonują dwa rodzaje implantów stomatologicznych. Implanty tytanowe, najpopularniejsze, obecne na rynku stomatologicznym od wielu lat, a także implant cyrkonowy – mniej popularny, ale równie funkcjonalny i posiadający szereg atrakcyjnych zalet. 

 

Implant cyrkonowy charakteryzuje się innym kolorem, niż w przypadku implantu tytanowego. Jego kolor jest jaśniejszy, bardziej atrakcyjny, niż implant tytanowy. W ten sposób niweluje się pewną wadę implantów, która objawia się po obniżeniu linii dziąseł – w takim przypadku ujawnia się szary, nieatrakcyjny kolor implantu, dlatego fakt, że kolor implantu cyrkonowego jest zbliżony do koloru zęba, stanowi ogromną zaletę.

 

Prócz tego, w przypadku implantów cyrkonowych nie zachodzi ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Implanty cyrkonowe są wykonane z materiału, który nie uczula, dlatego stanowi to szansę dla osób, które z różnych powodów nie mogły wykonać implantacji z pomocą implantów tytanowych.

 

Implanty zębów tytanowe

 

Implantacja z użyciem tytanowego implantu jest bardzo podobna, do tej z użyciem implantu cyrkonowego. Obydwa rodzaje implantów nie różnią się znacząco funkcjonalnościami. Zastosowanie implantów tytanowych jest możliwe w większej ilości gabinetów stomatologicznych.

 

Na jaki implant się zdecydować?

 

Pacjenci zastanawiają się, z jakich implantów warto skorzystać. Rekomendujemy dopasowanie implantów do swoich potrzeb i priorytetów – pojedyncze detale są w stanie sprawić, że decyzja o tym, z jakich implantów skorzysta pacjent, ulegnie całkowitej zmianie.