Jaka szczotka elektryczna do zębów?

Poprawna higiena jamy ustnej to nie tylko dbanie o regularność i odpowiednią częstotliwość mycia zębów, lecz także używanie do tego celu odpowiednich narzędzi. To właśnie z tego powodu przykładamy tak wielką uwagę do wybrania właściwej pasty do zębów, lecz przede wszystkim odpowiedniej dla nas szczoteczki. Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się modele elektryczne. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jaka szczotka elektryczna do zębów będzie najlepsza.

Czy warto kupić elektryczną szczoteczkę?

Choć każdy z nas chciałby jak najszybciej poznać odpowiedź, jaka szczotka elektryczna do zębów jest najlepsza, musimy najpierw dowiedzieć się, jak ona tak właściwie działa, a przede wszystkim, dlaczego warto ją kupić.

Klasyczna ręczna szczotka wymaga poruszania całą dłonią, aby umyć zęby – musimy przesuwać szczoteczkę w buzi, aby włosie ocierało się o szkliwo. W przypadku odmiany elektrycznej jest to znacznie prostsze, ponieważ włosie wprawiane jest w ruch przez silnik elektryczny, a my musimy jedynie przykładać główkę do zębów.

Czy taka szczoteczka jest warta zakupu? Zdecydowanie tak, gdyż nie tylko jest ona znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu, lecz przede wszystkim charakteryzuje się zdecydowanie lepszą efektywnością pracy – włosie dociera do każdego fragmentu zęba i skutecznie usuwa z niego zabrudzenie. Takiego efektu zwyczajnie nie da się uzyskać zwykłą manualną szczotką.

Czym się kierować przy wyborze szczoteczki elektrycznej?

Jak zatem widać, szczoteczka elektryczna to naprawdę bardzo ciekawy produkt, który znacznie poprawia nasze dbanie o zęby. Żebyśmy mogli wykorzystać pełnię potencjału tego rozwiązania, musimy wiedzieć, czym się kierować przy wyborze takiej szczotki. Jaka szczotka elektryczna do zębów jest polecana?

Cech szczoteczki, które należy wziąć pod uwagę, jest naprawdę wiele. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się temu, jaki posiada ona kształt główki oraz sztywność włosia. Oprócz tego należy sprawdzić, z jaką szybkością porusza się główka szczoteczki – im szybciej, tym lepiej. Oczywiście duże znaczenie ma także to, jakie ruchy wykonuje główka szczoteczki – powinny być one zróżnicowane, aby efektywnie odrywać od powierzchni zębów zanieczyszczenie.
Na sam koniec dobrym pomysłem będzie ocenienie kilku cech typowo użytkowych, takich jak wielkość i waga szczoteczki, lecz także obecność na niej wskaźnika naładowania wewnętrznego akumulatora.

Która szczoteczka soniczna lepsza Oral-B czy Philips?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy podczas wybierania szczoteczki elektrycznej powinno się zwracać uwagę na jej producenta. Czy wybieranie pomiędzy marką Oral-B i Philips ma faktycznie duże znaczenie?

Jeśli chodzi o jakość wykonania czy też dostępne funkcje, to obie te szczoteczki prezentują bardzo wysoki poziom. Największe różnice widoczne mogą być jedynie w zakresie dostępnych w sprzedaży wersji główek, w czym nieco lepiej wypada Oral-B. Jeśli więc zależy nam na ogromnym wyborze końcówek, powinniśmy wybrać właśnie tę markę.