Charakterystyka wypełnień Onlay

W przypadku, gdy pacjent zderza się z problemem częściowego ubytku w zębie, należy poszukać rozwiązań, które rozwiążą jego kłopot. Niewypełnione ubytki w zębach mogą stanowić miejsce rozwoju paradontozy, protezy i innych skomplikowanych w leczeniu chorób. Zamiast ryzykować, rozsądniej jest uniknąć powstania chorób i zabezpieczyć miejsce, w którym doszło do ubytku.

 

Onlay to rodzaj wypełnień, nazywanych również wkładami koronowymi. Za sprawą wypełnień Onlay pacjent jest w stanie estetycznie zapełnić braki, które wynikły na skutek różnych uszkodzeń. Sprawdź, czy wypełnienia Onlay wpisują się w twoje potrzeby i dlaczego warto jest z nich skorzystać. 

 

Z czego wykonane są wypełnienia Onlay?

 

Wypełnienia Onlay to rodzaj wypełnień, które wykonuje się z różnych materiałów. Nie zawsze jest tak, że finansowo pacjent jest w stanie pozwolić sobie na określony typ wypełnień – na szczęście, w przypadku wypełnień typu Onlay, można wybrać alternatywne, tańsze rozwiązanie w postaci wypełnienia kompozytowego.

 

Wkłady koronowe wykonane z kompozytu charakteryzują się zadowalającą trwałością i dobrym efektem estetycznym. Pacjentowi, którem zależy na tym, by uzyskany efekt był jak najlepszy, rekomendujemy wkłady koronowe wykonane z porcelany stomatologicznej.

 

Kompozyt charakteryzuje się trwałością wynoszącą do kilku lat, dodatkowo efekt nie wygląda tak naturalnie, jak ma to miejsce w przypadku porcelany stomatologicznej. Porcelana stomatologiczna oferuje wytrzymałość na poziomie do kilkunastu lat, a dodatkowo wygląda bardzo naturalnie – trudno jest poznać, czy to porcelana, czy też naturalny ząb.

 

Wskazania do wypełnień Onlay

 

Wkłady koronowe to rozwiązanie protetyczne, które warto jest użyć w kilku następujących przypadkach. Przede wszystkim, wkład koronowy typu On lay nada się wtedy, gdy pacjent częściowo utracił, na przykład ukruszył ząb. Nie jest jednak tak, że ten rodzaj wkładów stosuje się w przypadku każdego zęba.  Warto jest wiedzieć, w przypadku których zębów warto jest zastosować wkład koronowy.

 

On lay to rodzaj wypełnienia, który dotyczy między innymi zębów siecznych. Zdarza się, żę tracą one swój kąt sieczny, który jest niezbędny do ich prawidłowego funkcjonowania. Z pomocą wkładu koronowego protetyk jest w stanie go przywrócić.

 

Ile kosztuje Onlay?

 

Wkład kompozytowy to niedrogie rozwiązanie, jednak jest ono nieco droższe, niż tradycyjne wypełnienie kompozytowe. Dobrze jest porównać obydwie te ceny. On lay może kosztować nawet 400-800 złotych, gdzie za tradycyjne wypełnienie kompozytowe płaci się maksymalnie 150-200 złotych.