Czas leczenia nakładkami Clear Aligner

Aparat ortodontyczny to już od dawna rozwiązanie, które pozwala nam na prostowanie zgryzu w taki sposób, abyśmy byli z niego w pełni zadowoleni i nie powodował on żadnych problemów zdrowotnych. Na całe szczęście, w dzisiejszych czasach istnieje szereg ciekawych i znacznie bardziej estetycznych rozwiązań, jakimi są chociażby nakładki Clear Aligner! Dziś opowiemy wam nie tylko o tym, jak nakładki Clear Aligner mogą stać się waszym ulubionym rozwiązaniem ortodontycznym, ale też, jakie są zalety ich wykorzystywania i jak wygląda leczenie przy ich wykorzystaniu!

Czym jest niewidoczny aparat ortodontyczny Clear Aligner?

Na samym początku należy wyjaśnić, czym są nakładki Clear Aligner.  Jest to przezroczysty aparat, będący ciekawą alternatywą dla tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Są one całkowicie przezroczyste, estetyczne i co najważniejsze — komfortowe podczas noszenia. Leczenie zgryzu przy ich pomocy jest bardzo proste. Nakładki Clear Aligner wykonywane są w trzech zróżnicowanych twardościach — soft, medium i hard. Każde nakładki Clear Aligner są wykonane ze specjalnego materiału termoformowalnego, co gwarantuje niezwykle skuteczne rezultaty!

Zalety leczenia nakładkami Clear Aligner

Zalety leczenia przy pomocy rozwiązania, jakim są nakładki Clear Aligner, są zróżnicowane. Przede wszystkim, ich przezroczystość sprawia, że zapewniają one niezwykły komfort (zwłaszcza psychiczny) pacjentowi. Co więcej, nie utrudniają one w żaden sposób komunikacji, przez co te nakadki docenią wszyscy z was, którzy na co dzień zajmują się kontaktem z klientami.  Komfort noszenia tej nakładki jest również doceniany przez pacjentów, przez co Clear Aligner nie powoduje uczucia bólu, ani nie podrażnia błony śluzowej. Przy okazji należy wspomnieć, że nakładki Clear Aligner można wyjąć w każdym momencie, co znacząco wpływa na prostotę higieny jamy ustnej, jak i samej nakładki

Aparat Clear Aligner – leczenie

Leczenie aparatami Clear Aligner jest zróżnicowane i tak naprawdę najwięcej zależy tu od typu i wielkości wady zgryzu, obecnej w jamie ustnej pacjenta. Pamiętajcie jednak o tym, że efekty uzyskać można w znacznie szybszy sposób niż w przypadku. Leczenie, jakie prowadzi się przy pomocy nakładki Clear Aligner, opiera się na noszeniu trzech różnych nakładek o różnej twardości, co wywiera inne siły na zęby. Jeżeli będziemy trzymać się zaleceń lekarza stomatologa, to już po pierwszej fazie leczenia przy pomocy Clear Aligner, czyli całym tygodniu z noszeniem nakładki soft, zauważymy konkretne rezultaty! Ciężko o prostsze rozwiązanie!