Licówka – stomatologia estetyczna

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważne jest posiadanie pięknych, zdrowych zębów. Wpływają one nie tylko na estetykę całej twarzy i uśmiechu, lecz także na pewność siebie i zadowolenie z życia. Nic więc dziwnego, że na rynku dostępne są najróżniejsze rozwiązania pozwalające poprawić wygląd zębów. Jednym z takich bardzo popularnych pomysłów jest licówka stomatologiczna. Licówka stomatologia – co warto wiedzieć?

Rodzaje licówek stomatologicznych – porcelanowe, kompozytowe, czy ceramiczne?

Licówka stomatologiczna to nakładka na zęby, która mocowana jest na nich na stałe. Przy jej pomocy możliwe jest zakrycie szeregu różnych defektów takich jak silnych, nieusuwalnych innymi metodami przebarwień, lecz także ukruszeń czy też nawet ich nieprawidłowej pozycji. To właśnie przy pomocy licówek bardzo często maskuje się diastemę, czyli przerwę między przednimi zębami.

Oczywiście na rynku można dostać kilka różnych rodzajów licówek, które różnią się takimi cechami jak wygląd czy też trwałość. Najlepszą dostępną wersją licówki stomatologicznej jest odmiana wykonana z porcelany. Jej wygląd, a nawet to, jak odbijają się od niej refleksy światła, sprawia, że idealnie odwzorowuje ona wygląd prawdziwego zęba.

Wersja ceramiczna nieco jej pod tym względem ustępuje, lecz jest z drugiej strony tańsza, a tak samo trwała. Ostatnim typem licówki stomatologicznej jest odmiana kompozytowa, która co prawda nie wygląda tak dobrze, a także jest najsłabsza, lecz jej cena w pełni te wady wynagradza.

Procedura zakładania licówek stomatologicznych – jak przebiega i ile trwa?

Licówka stomatologiczna pozwala na znaczne poprawienie wyglądu zębów. Wiąże się jednak z tym, że raz założona, będzie musiała być noszona już do końca życia. Wynika to niestety ze sposobu przygotowania zęba do założenia licówki. Licówka stomatologia – jak wygląda zabieg i ile czasu może trwać?

Zanim przystąpi się do mocowania licówki do zęba, trzeba najpierw go przygotować. Polega to na oszlifowaniu zęba w taki sposób, aby jego powierzchnia najlepiej odpowiadała licówce. Dopiero wtedy można zacząć zabieg jej mocowania. Wykorzystuje się do tego bardzo mocny klej cementowy, który trwale przytwierdza licówkę do powierzchni zęba. Na sam koniec ząb jest naświetlany, aby utrwalić klej.
Ile czasu zajmuje zabieg mocowania licówki do zęba? Najczęściej cały zabieg można zrealizować w ciągu zaledwie jednej wizyty, czyli około godziny. Jest to więc naprawdę bardzo szybki zabieg.

Ceny licówek stomatologicznych – ile trzeba zapłacić za piękny uśmiech?

Licówka stomatologia – co jeszcze trzeba wiedzieć? Ostatnią sprawą, którą koniecznie trzeba poruszyć podczas omawiania licówek stomatologicznych, jest to ile tak właściwie kosztuje ich założenie. Czy jest to duży wydatek, czy też może jednak na tle innych zabiegów stomatologicznych nie jest specjalnie kosztowny?

Oczywiście cena licówek w głównej mierze zależna jest od tego, jaki ich typ się wybierze. Najtańsze licówki kompozytowe kosztują przeważnie około 300 złotych za ząb. Jeśli jednak chce się założyć najdroższe licówki porcelanowe, to jedna sztuka może kosztować nawet 800 złotych.